Jak wykreślić z pamięci dawnego chłopaka odnalezionego po latach?

No taaa...nie umiem pogodzić się z tym , że mój ukochany-wymarzony bardziej jest seksocholikiem, zdrajcą ...no i ma zonę , która też pewnie dużo wie o swoim mężu. Dlatego nie chcę dalej pisac , spotykac sie rzadko ale jednak, uprwiac z nim cudownego seksu...po prostu pociaga mnie ...musze zapomniec i wyleczyc się z tego tosycznego ,,zwiazku,,. Trwa to juz 6 lat ponad...ale wyzwałam go od ,,gnojka, i ze go nienawidzę,, ! To moj dawny chłopak odnaleziony po 28 latach...Chce go wykreślić z pamieci

Mgr Adam Horak Psycholog

„Stara miłość nie rdzewieje” - mówi znane przysłowie. Gniew dość często towarzyszy miłości, bo obie te emocje mają w sobie tyle samo kolorów i energii. Uroki romansu po latach zdają się Panią pociągać, co świadczy o jeszcze sporych zasobach Pani młodości. Z drugiej strony chyba nie potrafi Pani pogodzić się z tym, że upragniona miłość przyszła zbyt późno, stąd gniew. Martwią mnie zaszłości rodzinne w przedstawionej sytuacji. Sześć lat to długo, szczęśliwi lat nie liczą, ale mędrcy godzą się z upływem czasu i dokonanymi słusznymi wyborami.

Witam serdecznie,
rozumiem Pani trudne położenie wynikające z konieczności wyboru pomiędzy tym, co dyktuje serce, a tym, co nakazuje rozum. Trudno wykreślić z pamięci i wspomnień osoby, które były/są dla nas znaczące, bliskie i które odegrały ważną rolę w naszym życiu. Pamięć emocji jest bardzo silna, dlatego całkowite wymazanie kogoś/czegoś wywołującego konkretne emocje jest praktycznie niemożliwe.
Warto rozważyć plusy i minusy odnowienia tej znajomości i zapytać samą siebie o swoje plany, oczekiwania i potrzeby w obecnej sytuacji. Dlaczego spotykanie się z tym mężczyzną mimo wszystko pociąga Panią, a z drugiej strony chciałaby Pani, by każdy kolejny raz był już ostatnim. Zachęcam do zajrzenia w głąb siebie i refleksji na temat tego związku.
Pozdrawiam.