Jak wyleczyć hemoroidy u 19-latka?

Witam. Mam 19 lat i od dokładnie dwóch dni dowiedziałem się o swoim hemoroidach. Zupełnie przypadkiem z ciekawości sprawdziłem czego mam w okolicach odbytu nieprzyjemne zgrubienie. Ustaliłem już, że hemoroidów nabawiłem się z powodu częstego przesiadywania w toalecie (lubiłem sobie poczytać) i głównie od intensywnego parcia moczu (intensywnemu napinanie brzucha). Ogólnie rzecz biorąc jestem zdumiony i podłamany bo zdążyłem przeczytać na różnych forach, że hemoroidów jako tako w 100% nie da się wyleczyć. Po groźnych sytuacjach mogą nawracać. Z tego co wiem to żyły zwyczajnie tracą elastyczność i krew w nich zalega, czy jesy możliwość przywrócenia im elastyczności, czy będę musiał już do końca zycia zrezygnować z niektórych przyjemności (długie jazdy rowerowe, kajaki, możliwość jedzenia wszystkiego niezależnie od choroby). Dodam jeszcze, że pieniadze na leczenie nie grają u mnie żadnej roli. Jestem typem osoby, która nie jest w stanie psychicznie sobie z tym poradzić. Proszę o szczerą odpowiedź - czy jest możliwość żeby nie pozostało po tym cholerstwie żadnego śladu...

Niestety nei da się ich wyeliminować zupełnie. Ale mogą być bezobjawowe. Proponowałabym zasięgnąć konsultacji bezpośrednio u chirurga proktologa. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.