Jak wyleczyć się z manipulacji ludzi?

Mam pytanie idzie w jakiś sposób wyleczyć się z zaawansowanej manipulacji ludźmi i animatorstwa? Przecież nie odpowiednie leczenie spowoduje umocnienie mojej choroby poprzez terapię. A lekami myślę że gorzej. Ani w jedną ani w drugą co za choroba!!? Co robić? Pomocy bo to nie jest żart ludzi krzywdze, bliskich, samego siebie.

Witam Panią, najlepszym leczeniem byłaby psychoterapia długoterminowa. To, że Pani uświadamia sobie problem oraz chce coś z tym zrobić, czyli wyleczyć się, to już bardzo dużo. Taka motywacja bardzo dobrze rokuje co do skuteczności terapii. Do terapii trzeba cierpliwości, bo wyleczenie nie następuje od razu, za to jest długotrwałym procesem, w którym po woli dzieją się zmiany w sposobie myślenia o innych ludziach, o sobie, o uczuciach, relacjach, krzywdach, które się wyrządziło, ale też których się doznało. Najlepiej zgłosić się do psychoterapeuty, który pracuje długoterminowo nad problemami w relacjach oraz nad osobowością. Trzeba zacząć i nie rezygnować, mimo że nie raz będzie przychodziła na to ochota, ponieważ dużo trudnych rzeczy będzie omawiane a w relacji z terapeutą mogą być trudne momenty, gdy np. będzie on konfrontował Panią z tym, co nie koniecznie jest miłe i wygodne, za to będzie wywoływać negatywne emocje do terapeuty – na tym między innymi polega terapia, żeby to wszystko przejść i wytrzymać do jej końca. Pozdrawiam