Jak wyliczyć wiek niemowlaka?

Dzien dobry , mam pytanie odnosnie jak wyliczyc wiek u niemowlaka.Moj syn urodzil sie 06.09.13 dzisiaj ma dokladnie 16 tygodni czyli 4 miesiace ?czy dopiero bedzie mial 4 miesiace 06.01.14 ? Pytam poniewaz nie wiem czy juz moge dodawac do mleka modefikowanego kaszki ktore sa dla niemowlat od 4 miesiac.Dziekuje za pomoc,pozdrawiam.

Jako ze jestem dietetykiem to moze nie jestem w tym najlepszym specjalistą, ale mam małego syna, więc jestem na bieżąco. Raczej liczy się miesiące kalendarzowe, czyli 4mc beda 06.01.2014r. Tygodnie bardziej uwzględnia się przy ciąży. Nie mniej jednak co do samych kaszek, to najnowszy schemat żywieniowy propagowany przez WHO zaleca podawanie kaszek od 5 mc, a nie jak producenci sugeruja od 4 mc.

Witam,

Kaszki na których pisze od 4 miesiąca zaleca się wprowadzać po ukończeniu 4 miesiąca czyli Pani syn ukończy 4 miesiąc 6 stycznia 2014 roku. Jeżeli natomiast uważa Pani, że obecne żywienie jest dla syna niewystarczające zawsze może Pani zagęścić mleko modyfikowane klejem ryżowym, który zostanie przez Panią przygotowany.