Jak wypracować mobilizację i zwalczyć stres?

Witam jak pokonać stres związany z pracami do wykonania na studiach... Od zawsze wszystko robiłem na ostatnią chwilę.. gdyż nie należę do tych co po godzinach na uczelni siadają dodatkowo do nauki... Zawsze zbliżająca się sesja wiąże się z mega stresami.. Dotarłem już na 6 semestr ale kosztem zdrowia stresu... Jak przełamać moje nawyki? Czy da się wogóle to przełamać? Zamiast stresu w czasie sesji, zacząć robić wszystko na czas? Jak pokonać "prokrastynację"? Jak zwalczyć ten stres? Padam......

Można nauczyć się zarządzać stresem oraz poznawczo stymulować motywację do działania. Zachęcam do udziału w treningach prowadzonych w tym zakresie przez psychologów lub do indywidualnych spotkań z psychologiem lub coachem.