Jak zaradzić tyciu z powodu stresu?

Ostatni rok był dla mnie naprawdę bardzo stresujący, pomimo tego, że odżywiałam się zdrowo, zaczęłam tyć. Kiedy wprowadziłam jeszcze zdrowszą dietę i zaczęłam uprawiać sport, mimo wszystko dalej tyłam. Przez rok około 10 kg. Podejrzewam, że to przez nadmiar kortyzolu w organizmie. Jak mogę to zdiagnozować, by się upewnić, i jeśli stres jest przyczyną, jak temu zaradzić?

Witam Panią
W leczeniu stresu i jego konsekwencji,
bezpieczną i skuteczną metodą jest psychoterapia.
Zachęcam Panią do podjęcia odpowiednio dobranej
psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem i uporać się
ze skłonnością do tycia
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Pisze Pani o problemie z nadmiernym przybieraniem na wadze. Podczas, gdy uprawiała Pani sport i stosowała dietę - nadal Pani tyła. To jest niepokojące, ponieważ to może oznaczać problem z hormonami. Dobrze byłoby zgłosić się do lekarza i wykonać niezbędne badania. Jeżeli problemy hormonalne zostaną wykluczone, pomoc psychologiczna jest jak najbardziej wskazana w poszukiwaniu innych przyczyn i poradzeniu sobie z trudnościami.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam, bardzo często przyczyną przybierania na wadze, mimo podejmowania wszelkich wysiłków aby sie tak nie działo są własnie problemy hormonalne. Dlatego polecam jak najszybciej zgłosić się do lekarza po skierowanie na badanie konkretnych hormonów. Można to zrobić oczywiście równiez bez skierowania, natomiast należałoby wiedzieć jakie hormony należy przebadać + jeszcze oczywiście niemało za nie zapłacić. Dlatego opcja szybkiej, konkretnej wizyty u lekarza pierwszego kontaktu w konkretnym celu- uzyskania skierowania wydaje sie byc bardziej atrakcyjna. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, Monika