Jak zdiagnozować przyczynę bólu ucha, oka i powiększonych węzłów chłonnych?

Dzień dobry. 10.11.2017 miałam zabieg tonsillectomi ż powodu nawracajacych angin i zmian(zwłoknien) na zastawkach mitralnej i aortalnej. ASO w kwietniu 336, w pazdzierniku 220. Do dziś po wycieciu co 2-3 dni pojawia się ból ucha promieniujacy na zęby, oko i za ucho, również powiększone węzły chlonne. Boli mnie miękkie podniebienie. Dodam że w badaniu histopatologicznym wyszły liczne kolonie promieniowca- nigdy nie miałam ropni a jedynie częste afty. Na badaniu kamerka na miekkim podniebieniu od strony nosa wyszła też narosl w ksztalcie morwy z ropnym nalotem ale lekarze stwierdzili ze to nie ma nic do angin i migdaly i tak trzeba wyciąć.Zaczynam się zastanawiać czy zabieg usunięcia migdałów w ogóle był potrzebny skoro nadal są dolegliwości. Proszę o pomoc jakie badania zrobić by znaleźć prawdziwą przyczynę dolegliwości.

Co do zasadności wykonania tonsilektomii u pani to jeśli było wcześniej prowadzone leczenie antybiotykami i ASO nie spadło poniżej 200 to leczenie jednoznacznie było wskazane a zmiany w sercu są dodatkowym niezależnym wskazaniem do tonsillektomii jako potencjalnego ogniska zapalnego druga sprawa to zmiana jak pani opisuje na podniebieniu miękkim która sądząc po opisie powinna być również usunięta lub przynajmniej wykonana biopsja Jeśli nie ma możliwości usunięcia wynik histopatologiczny również nie pozostawia złudzeń że usunięcie migdałków był nie tylko wskazane ale również konieczne na pewno były one bardzo Zmienione i nie funkcjonowały prawidłowo a migdałki które nie funkcjonują prawidłowo nie stanowią żadnej bariery immunologicznej i można jej potraktować tak jakby ich w ogóle nie było ale powodują one cały czas narastanie stanu zapalnego w organizmie miesiąc po zabiegu Oczywiście takie dolegliwości mogą jeszcze występować Proszę się nie załamywać udać na wizytę kontrolną do laryngologa który panią operował