Jak zdrowo schudnąć po ciąży?

Witam,mies.temu urodziłam,jak w racjonalny sposób pozbyc się kg?Przed ciążą ważyłam55 przy wzros.158.W ciąży przytyłam do 73kg.Teraz ważę67kg i mam 95m w pasie i ta nadwaga jest głównie w tym miejscu,brzuch i wisząca skóra.Karmię tylko piersią,pokarm mam dobry i chcę jak najdłużej.Staram się jeśc zdrowo,pije wodę nieg.ale wciąż jestem głodna.Może to przez to,że do końca ciąży pracowałam,w ruchu byłam,a teraz w domu,nie mogę się przestawic jeszcze.Jak zrzucic 10 kg tak do 7 mies.Czy to możliwe?

Witam Panią,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Nie stara się Pani w okresie karmienia zbyt drastycznie schudnąć ponieważ odbije się to na dziecku. Teraz dieta powinna być bardzo zdrowa, pełnowartościowa i dostarczająca wszelkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych dziecku i Pani.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Droga Pani!

Proszę przede wszystkim zaufać naturze! Kobieta jest tak "zaprogramowana", że podczas karmienia piersią zachodzą u niej intensywne procesy spalania nagromadzonej w trakcie ciąży tkanki tłuszczowej. W związku z tym dłuższe karmienie jest korzystne nie tylko dla dziecka, ale i dla matki. Proszę także nie zapominać, że priorytetem jest dziecko. Musi się Pani prawidłowo i regularnie odżywiać, aby nie zanikł Pani pokarm. Przy zbyt rygorystycznej diecie może dojść do zaniku pokarmu lub też do zmniejszenia jego jakości, w związku z czym niemowlę będzie go odrzucało i również dojdzie do zaniku pokarmu. Pisała Pani, że następuje już spadek masy ciała, w związku z czym wszystko odbywa się prawidłowo. Proszę kontrolować swoją masę ciała i mierzyć obwody co jakiś czas. Zachęcam do odbywania częstych spacerów z dzieckiem. W ten sposób przyspieszy Pani w bezpieczny sposób zmniejszanie masy ciała.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Szanowna Pani,
bezpieczne zmniejszenie masy ciała plasuje się na poziomie 0,5 - 1 kg/tygodniowo. Ze względu na karmienie, Pani dieta powinna być teraz dobrze zbilansowana. Laktacja wymaga trochę większych ilości energii z diety więc samoistnie wytworzy się u Pani deficyt energetyczny prowadzący do zmniejszenia masy ciała. Zalecałbym także skonsultowanie się z dietetykiem, który dokładnie przyjrzy się Pani sposobowi żywienia i będzie mógł doradzić coś więcej.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl