Jak zdrowo schudnąć po ciąży?

Witam,mies.temu urodziłam,jak w racjonalny sposób pozbyc się kg?Przed ciążą ważyłam55 przy wzros.158.W ciąży przytyłam do 73kg.Teraz ważę67kg i mam 95m w pasie i ta nadwaga jest głównie w tym miejscu,brzuch i wisząca skóra.Karmię tylko piersią,pokarm mam dobry i chcę jak najdłużej.Staram się jeśc zdrowo,pije wodę nieg.ale wciąż jestem głodna.Może to przez to,że do końca ciąży pracowałam,w ruchu byłam,a teraz w domu,nie mogę się przestawic jeszcze.Jak zrzucic 10 kg tak do 7 mies.Czy to możliwe?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Nie stara się Pani w okresie karmienia zbyt drastycznie schudnąć ponieważ odbije się to na dziecku. Teraz dieta powinna być bardzo zdrowa, pełnowartościowa i dostarczająca wszelkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych dziecku i Pani.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0

Droga Pani!

Proszę przede wszystkim zaufać naturze! Kobieta jest tak "zaprogramowana", że podczas karmienia piersią zachodzą u niej intensywne procesy spalania nagromadzonej w trakcie ciąży tkanki tłuszczowej. W związku z tym dłuższe karmienie jest korzystne nie tylko dla dziecka, ale i dla matki. Proszę także nie zapominać, że priorytetem jest dziecko. Musi się Pani prawidłowo i regularnie odżywiać, aby nie zanikł Pani pokarm. Przy zbyt rygorystycznej diecie może dojść do zaniku pokarmu lub też do zmniejszenia jego jakości, w związku z czym niemowlę będzie go odrzucało i również dojdzie do zaniku pokarmu. Pisała Pani, że następuje już spadek masy ciała, w związku z czym wszystko odbywa się prawidłowo. Proszę kontrolować swoją masę ciała i mierzyć obwody co jakiś czas. Zachęcam do odbywania częstych spacerów z dzieckiem. W ten sposób przyspieszy Pani w bezpieczny sposób zmniejszanie masy ciała.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

0

Szanowna Pani,
bezpieczne zmniejszenie masy ciała plasuje się na poziomie 0,5 - 1 kg/tygodniowo. Ze względu na karmienie, Pani dieta powinna być teraz dobrze zbilansowana. Laktacja wymaga trochę większych ilości energii z diety więc samoistnie wytworzy się u Pani deficyt energetyczny prowadzący do zmniejszenia masy ciała. Zalecałbym także skonsultowanie się z dietetykiem, który dokładnie przyjrzy się Pani sposobowi żywienia i będzie mógł doradzić coś więcej.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dzień dobry,

odpowiednio dobrana dieta pod opieką dietetyka wcale nie musi być droga.
Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia. Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.
Natomiast indywidualna dieta zapewni Pani trwałe i zdrowe efekty redukcji masy ciała. Warto skorzystać z pomocy dietetyka.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak zdrowo i bezpiecznie schudnąć po ciąży?

Mam 21 lat, 166 cm i ważę 67 kg, po ciąży moja waga powiększyła się o 11 kg. Co robić, żeby powrócić do tamtej wagi, zaznaczam, że karmię piersią. Co robić, by to zrzucić, jakieś konkretne ćwiczenia? Tabletki na razie odpadają, gdyż boję się o dziecko...
21 LAT ponad rok temu

Witam,
podczas karmienia nie powinno stosować się diety ograniczającej kalorie, zwłaszcza na własną rękę, ponieważ można zaszkodzić sobie i dziecku poprzez brak odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych. Może się Pani udać do dietetyka, który ułoży Pani jadłospis norm kalorycznych (na prawidłowe zapotrzebowanie kaloryczne), jednak poprzez dobór odpowiednich składników i wyeliminowanie błędów Pani masa ciała będzie mogła zmaleć.
Dodatkowo nie napisała Pani, jak długo jest Pani po ciąży, jest to informacja przydatna po to, aby określić, czy Pani masa ciała zmniejsza się czy nie. Otóż podczas karmienia nasz organizm chudnie i często powraca do masy ciała sprzed ciąży. Jednak na to potrzeba czasu.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, polecam takie, które nie obciążają kręgosłupa. Na początek warto zacząć od długich spacerów czy pływania (zwłaszcza na plecach). Dodatkowo ćwiczenia dla kobiet w ciąży (które również nadają się po ciąży) znajdzie Pani na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-dla-kobiet-w-ciazy
Proszę również zapoznać się z zaleceniami:
- Regularne spożywanie posiłków, co 3-4 godziny. Spożywanie 5 małych objętościowo posiłków dziennie. Dzięki temu uniknie Pani tzw. wilczego głodu, a organizm nie będzie magazynował tkanki tuszowej.
- Spożywanie posiłku bez pośpiechu i nieprzejadanie się.
- Dbanie o różnorodność posiłków i potraw:
    5 porcji produktów zbożowych,
    4 porcje warzyw,
    3 porcje owoców,
    2 porcje produktów mlecznych,
    2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
    1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, warzywa strączkowe).
- Codzienne spożywanie śniadania.
- Ostatni posiłek spożywany 2-3 godz. przed snem.
- Ograniczenie spożycia soli (produkty typu instant, przekąski).
- Ograniczenie spożycia cukrów prostych (słodyczy, słodkich napojów, słodkich bułek).
- Ograniczenie spożycia tłuszczów pochodzenia zwierzęcego (tłuste sery, mięso czerwone - 2 razy w tygodniu).
- Unikanie produktów typu fast food oraz przetworzonych, gotowych dań, słonych, tłustych przekąsek.
- Zwiększenie spożycia warzyw i owoców (!) - warzywa do każdego posiłku.
- Zwiększenie spożycia ryb - około 2 razy w tygodniu.
- Zwiększenie ilości spożywanych płynów - około 2 l niegazowanej i niesmakowej wody. Unikanie kawy i mocnej herbaty.
- Spożywanie produktów lekkostrawnych. Unikanie smażenia, które powinno być zastępowane gotowaniem, gotowaniem na parze, pieczeniem czy duszeniem.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty