Przytycie 20 kg podczas trzeciej ciąży

Mam 42 lata i dotychczas byłam szczupła. W wieku 18 i 23 lata urodziłam 2 synów, przytyłam w ciąży z nimi około 12 kilo i szybko wróciłam do swojej wagi.W wieku 41 lat urodziłam córkę, całą ciążę super się czułam i miałam apetyt na wszystko... Przytyłam 20 kg.Córka ma już 9 miesięcy, moja waga sprzed ciąży to 55 kg, a teraz 70 kg i nie chudnę, a karmię piersią.Mam hashimoto i biorę Letrox 50 ml.

Dopóki karmi Pani piersią nie powinna Pani prowadzić postępowania redukcyjnego, a jedynie zadbać o odżywianie bez nadwyżki energetycznej zgodne z zasadami zdrowego odżywiania dla kobiet karmiacych. Jak skończy Pani karmić sugerowalabym wykonanie badań hormonów tarczycy. Jeżeli będą nieprawidłowości przed odchudzaniem należy unormować sytuację z tarczycą, szczególnie, że przy prawidłowym poziomie hormonów tarczycy może dojść do samoczynnego unormowania masy ciała. Jeżeli po zakończeniu karmienia i ustabilizowaniu tarczycy masa nie będzie spadać - wtedy warto udać się do specjalisty, który pomoże dobrać odpowiednie dla Pani działania dietetyczne.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska