Ile kcal powinnam spożywać, żeby nie przytyć?

Witam, mam 26 lat od pięciu miesięcy karmie córkę piersią , przed ciążą ważyłam 59 kg, pod koniec ciąży 71 , teraz 51 kg. Bardzo boje się przytyć, jem malutko czasem ok 800 kcal dziennie , czasem 500. Proszę o podpowiedź ile kcal powinnam spożywać żeby nie przytyć.

Witam
Na podstawie podanych danych nie można ustalić zapotrzebowania kalorycznego. Jednak spożywanie 800-500 kcal dziennie podczas karmienia może doprowadzić do wyniszczenia organizmu a także zaniku pokarmu dla dziecka, jest to kaloryczność zdecydowanie za niska. Poprzez Karmienie piersią spala Pani około 500 kcal dziennie.
Pozdrawiam

500 kcal dziennie zużywa Pani organizm na produkcję pokarmu kobiecego, czyli obecnie je Pani tylko tyle, aby zapewnić pokarm maluszkowi. Jest to prosta droga do Pani niedożywienia, ponieważ dla Pani już nic nie zostaje. Przy Pani obecnej wadze i potrzebach organizmu Pani i dziecka dziennie zapotrzebowanie wynosi około 2300 kcal, czyli kilkakrotnie więcej niż Pani przyjmuje obecnie. I jest to ilość potrzebna tylko na utrzymanie Pani funkcji życiowych, produkcję pokarmu kobiecego, wykonanie codziennych obowiązków, spacery, ilość pozwalająca na utrzymanie obecnej masy ciała.