Ile kalorii powinnam teraz spożywać?

Witam. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Mam założony szew okrężny. Zalecenia lekarza aby się oszczędzać. Przed ciąża dużo ćwiczyłam i byłam b. Aktywna osoba jadła. Około. 2300kcl dziennie. Zastanawiam się ile powinnam teraz spożywać kcl przy bardzo niskiej aktywności tak aby prawidłowo nabierać kilogramów?. Pozdrawiam.

Witam serdecznie. Rekomendacje PTG odnośnie kaloryczności diety kobiety w ciąży donoszą, że w I trymestrze kaloryczność diety powinna być taka sama jak przed ciążą, w drugim trymestrze kcal zwiększa się o 360, a w III około 480 kcal w stosunku do początkowej kcal. W związku z tym, że Pani aktywność została mocno ograniczona i zważając na to, że jest Pani w drugim trymestrze proponowałabym kaloryczność 2300 a w III trymestrze zwiększyć do około 2450.