Jak zgubić kilogramy po ciąży?

Witam, pomóżcie mi. Mam 18 lat, urodziłam dziecko 18 miesiecy temu. Przed porodem ważyłam 52 kg, przytyłam w ciąży 30 kg. Schudłam po porodzie 20 kg i teraz mam z powrotem problemy z otyłością. Cały czas jem i jem, przytyłam już 5 kg. Pomóżcie mi albo jakąś dietę mi dajcie, proszę... Dziękuję.
18 LAT ponad rok temu

Witam!

Na podobne pytanie odpowiedziałam pod adresem:
/pytania/mam-problem-schudnac-po-porodzie,
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-moge-schudnac-po-ciazy-0.

Powyższe zalecenia mogą być zastosowane w przypadku, gdy zaprzestała Pani karmienia piersią i jest zdrowa.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdzie Pani na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Przykładowe ćwiczenia są dostępne w serwisie: www.abccwiczenia.pl.

Pomocne mogą być:
- masaże,
- ciepło-zimne natryski,
- stosowanie kosmetyków ujędrniająco-wyszczuplających,
- codzienne ćwiczenia,
- unikanie nadmiernych ilości soli (powoduje zatrzymywanie wody w organizmie).

Pozdrawiam