Jak zmienić takie podejście do związku?

Mam problem a mianowicie choruje na chorobę afektywną dwubiegunową. Mam chłopaka w zasadzie już kolejnego. Wszystko jest dobrze do momentu w którym nie przychodzi depresja i wtedy nagle mam w glowie pytanie "po co mi ten związek?" Nawet jeżeli bardzo chce w tym związku być po prostu nieświadomie odrzucam druga osobę aż w końcu ja zostawiam. Jak to zmienić? Chciałabym zbudować stały zdrowy związek

Witam,
Proponuję aby jak najszybciej znalazła Pani dobrego psychoterapeutę, z którym będzie Pani omawiała swoje problemy. Trudno jest w jednym spotkaniu internetowym wytłumaczyć po kolei, przyczyny dla których rezygnuje Pani ze związku. Potrzebny tutaj jest człowiek z którym może Pani omawiać kolejno wszystkie swoje problemy. Proszę się zastanowić czy ma to być kobieta czy mężczyzna. Skierowanie na terapię można uzyskać od lekarza pierwszego kontaktu. Wtedy terapia może być bezpłatna. Pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska