Jak zmienić swoje podejście do życia?

jak zmienić swoje podejście do życia ? od najmłodszych lat pamiętam że byłem do niczego nic nie potrafiłem zrobić i zawsze wszystko psułem, jak znaleźć sens życia kiedy nie akceptuje sam siebie wresz powiedziałbym nawet że sam siebie karce za wszelkie błędy że jestem do niczego, za nic się nie łapie bo według mnie nie ma sensu dla mnie życie mam rodzinę ale rozbitą i tak jestem sam nikt na mnie nie czeka nikt mnie nie pokocha, nawet często nie robię życzy które lubię bo pewnie znowu coś popsuje albo to nie ma sensu wiele rzeczy nie ma dla mnie sensu jak ktoś mi mówi zmień się bądź pozytywny to jeszcze bardziej odczuwam to że taki nie jestem że jestem do niczego i nic nie potrafię wiecznie sam w ciemności najchętniej to bym cały czas spał bo przynajmniej wykreowana przeze mnie moja wersja siebie w umyśle jest ok chciałbym zasnąć w jakimś idealnym świecie i się nie obudzić chciałbym przestać na siłe szukać akceptacji i przestać bać się że popełnię jakiś błąd i co ludzie na to będą mówić ale jak bardzo bym chciał się zmienić to i tak słyszę głos za mną który mówi że to i tak nie ma sensu że się nie uda przecież nigdy się nie udawało to czemu ma teraz i tak pokornie go słucham zazwyczaj po takim wywodzie mam niezłego doła, mówią że jestem dobrym człowiekiem ale wolałbym być złym człowiekiem a bogatym a przystojnym lub po prostu silnym na tyle aby nie bać się niczego ale tak nie jest nawet jak chciałbym zakończyć moje życie to i tak za bardzo się boje śmierci choć wiem że można umrzeć delikatnie na wielu forach już pisałem i po reakcjach ludzi na pewien czas mi przechodziło ale to i tak wraca strzelam że teraz też pewnie jutro mi przejdzie ale później znowu wróci a nić nie robi się grubsza lecz coraz cieńsza

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż Pana problem jest złożony i wymaga podjęcia pracy terapeutycznej a nie jednorazowej porady. Napisał Pan sporo, ale bardzo mało w Pana wypowiedzi konkretnych przykładów dlaczego uważa Pan siebie i własne życie za bezsensowne i beznadziejne. Ciekawi mnie to skąd takie wnioski oraz przekonanie, że z pewnością nikt Pana nigdy nie pokocha. Jest Pan bardzo młodym człowiekiem i podejrzewam, że jeszcze w tym życiu może Pan sporo zmienić tylko potrzebuje Pan siły do zawalczenia o siebie. Z pewnością psychoterapia to bardzo dobry pomysł, gdyż pozwoliłaby Panu inaczej spojrzeć na życie i przepracować trudną przeszłość. Mam nadzieję, że jeszcze wszystko się ułoży i tego też Panu życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/