Jak zmniejszyć libido u alkoholika?

mój mąż jest alkoholikiem i ciągle by chciał współżyć a ja jestem chorą kobietą proszę o radę jak zmniejszyć jego libido proszę o pomoc co robić

Dzień dobry!

Nie istnieją proste i bezpieczne recepty na zmniejszenie libido. Ważne jest, aby wcześniej zdiagnozować jakie są przyczyny problemu - np. brak samokontroli męża, nad którą można pracować w toku terapii uzależnienia.

Ważne jest też to, jak Pani reaguje na propozycje męża. Czy potrafi Pani rozpoznać i stawiać swoje granice, odmówić współżycia, kiedy nie ma Pani na to ochoty/ siły/ możliwości itp.

Mąż powinien zgłosić się i poruszyć także problemy sfery seksualnej w Ośrodku Terapii Uzależnień. Pani może zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej czy Centrum Praw Kobiet.

Pozdrawiam!