Jak zmniejszyć objętość ud?

Witam ja mam problem tego typu, ze od czubka glowy do pasa jestem chuda a uda mam duze! Jak mam znowu zdobyc proporcje? Wyszczuplic nogi a ladnie przybrac i wyrzezbic gore? Mam 23 lata i przez ponad pol roku mialam problemy z odzywianiem . Kiedy zaczelam tyc wszystko poszlo w nogi :(
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Dr Aneta Bednarek
Dr Aneta Bednarek Dietetyk

Zależy czy ma Pani uda bardzo umięśnione czy jest to raczej tkanka tłuszczowa. Jeśli to drugie to w kształtowaniu sylwetki pomogą ćwiczenia (odpowiednio dobrane tak aby pracowały uda, bieganie, wchodzenie po schodach, rower). Do tego dieta na ok. 20 % białka i powinno pomóc. Bez ćwiczeń dzięki samej diecie raczej efekty nie będą takie jakby Pani oczekiwała.

Witam serdecznie,

Najczęściej tak się zdarza ze szczególnie kobiety mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała i głownie są to uda, brzuch lub pupa. Aby wyrzeźbić nogi proszę zadbać o aktywność fizyczną. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

Powinna być również zachowana odpowiednia dieta.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy