Jak zmotywować męża do walki z alkoholizmem?

Witam,Wszędzie czytam,że alkoholik sam nie poradzi sobie z niepiciem.Tak do końca to nie jest prawdą,bo mój brat sam przestał pić, bez pomocy żadnego specjalisty i nie pije już 15lat.Mój mąż też jest alkoholikiem i boję się,że z żadnej terapii nie skorzysta,bo jest małomówny, nigdy nie mówi o emocjach,uczuciach.Proszę o pomoc- jak go zmotywować do walki z ALKOHOLIZMEM.Kocham go i nie chciałabym przechodzić do ostateczności- rozwodu.

Witam, gratuluję Pani bratu że udało mu się samemu zerwać z nałogiem. Nie każdy potrafi sobie tak dobrze poradzić sam. Warto aby mąż skorzystał z pomocy w ośrodku leczenia uzależnień gdzie znajdzie specjalistyczną pomoc i doświadczonych lekarzy i psychologów w pracy z osobami uzależnionymi.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka