Jak znów odnaleźć radość życia?

Dzień dobry. Mam 25 lat i mieszkam sam od kilku miesięcy. Opowieść będzie długa, ale chyba konieczna do wyjaśnienia obecnego stanu w którym się znajduje. Dwa lata temu przeżyłem ciężką depresję spowodowaną zerwaniem z dziewczyną. Byliśmy dość krótko, ale planowała ze mną ślub, jednak po powrocie zza granicy uznała że jednak nigdy mnie nie kochała. Przeszedłem od tamtego czasu kilkumiesięczną psychoterapię, która choć pozwoliła pozbyć się męczących myśli samobójczych, nie pozwoliła jednak zapomnieć o przeszłości. Od dwóch lat ciągle myślę o tym dlaczego tak się stało. W dodatku nękają mnie częste koszmary związane z byłą dziewczyną. Innymi objawami są niechęć do ludzi, nawet spotykania rodziny (odczuwam jak bym był wyprany z uczuć, nie tęsknię za spotkaniem z ludźmi), brak zaufania i częste zapominanie. Dodatkowo wydarzenia związane z bolesnym zdarzeniem zostały zanegowane w głowie, przez co nie pamiętam także wielu wydarzeń z ubiegłych kilku lat, na przykład wyparłem z pamięci mnóstwo wiedzy którą nabyłem na studiach. Martwię się, że nigdy nie dojdę do sytuacji, gdzie znów będę się cieszył chociażby z ładnej pogody, gdyż od dwóch lat nie odczuwam szczęścia. Proszę o pomoc.

Dzień dobry,
zapowiedział Pan na wstępie, że opowieść będzie długa, mierzona ilością napisanych słów nie wydaje mi się długa, rozumiem jednak, że inne jest kryterium, które Pan stosuje. Natomiast, co do psychoterapii, ta wydaje mi się zdecydowanie za krótka. Moja rada dla Pana jest taka aby, o ile to możliwe wrócić na psychoterapię lub podjąć nową. Cele można wyłuskać z Pana listu: częściej doświadczać przyjemności i wewnętrznego spokoju, odczuwać emocje, zrozumieć przyczynę swego obecnego stanu, otwierać się i zaufać ludziom, odzyskać dostęp do utraconych fragmentów siebie. ... Proszę aby Pan zechciał sobie pomóc i był cierpliwy wobec braku natychmiastowej odpowiedzi na stawiane sobie pytania. Pozdrawiam serdecznie.