Jak odnaleźć sens swojego życia?

Nie widzę sensu mojego życia. Denerwują mnie ludzie. Do wszystkich trzymam dystans i nie potrafię się zbliżyć do nikogo. Odczuwam chęć ubliżenia innym. Przy większej grupie osób odczuwam lęk. Śmieje się z ludzi chorych i upośledzonych. Klócę się ze wszystkimi. Zachowuje dystans do ludzi. Jak to zmienić?

Witam.
Skoro opisuje Pani chęc zmiany, to znaczy, że cechy samej siebie, które Pani wymieniła denerwują Panią i przysparzają różnych trudności. Z Pani opisu wynika, że sa to głownie kwestie związane z inynmi ludźmi. Z jednej strony chciałaby Pani mieć z nimi kontakt a z drugiej odczuwa Pani lęk i złość do innych.
W tym przypadku zachęcam Panią do konsultacji z psychoterapeutą.
Są rzeczy w nas, które trudno jest zmienić samemu. To co Pani czuje do ludzi jest możliwe do zmiany w kontakcie z drugim człowiekiem, takim który rozumie dlaczego Pani się złości, kłóci czy boi i potrafi za tym zobaczyć bezradność i paradoksalnie chęć bliskości.
Zacząć można od zastanowienia się nad swoimi uczuciami. Szczególnie tymi, które są sprzeczne.
Pozdrawiam,

Dzień dobry. Aby wpłynąć skutecznie na obecny stan funkcjonowania, trzeba dobrze poznać jego przyczynę. Tylko bezpośrednia wizyta u psychologa i przeprowadzony wywiad psychologiczny, ewentualnie wypełnienie testów czy kwestionariuszy, mogą dać pełen obraz sytuacji i pozwolić na konkretne wskazania. Jest Pani młodą osobą, co oznacza pewną elastyczność i podatność na zmianę, gdyż Pani schematy funkcjonowania prawdopodobnie nie są jeszcze utrwalone. To dobra wiadomość, bo może Pani w ten sposób w krótkim czasie odczuć poprawę komfortu życia. Pozdrawiam.