Jak znów odnaleźć radość w swoim życiu?

Jak znaleźć radość w życiu? Witam, od kilkunastu tygodni nie jestem w stanie zapanować nad własnymi emocjami. Zaczęło się w to momencie kiedy straciłem kotkę, zwierzaka który był dla mnie "lekiem na całe zło". Nie pamiętam kiedy był ostatni moment kiedy byłem szczęśliwy, czuję się osamotniony we wszystkim. Z rodziną nie mam praktycznie żadnego kontaktu, żyjemy pod jednym dachem unikajac sie nazwazjem. Spotykając sie ze znajomymi walcze nad tym żeby nie dać po sobie nic poznać ale nie jestem w stanie rozmawiać z nimi jak wcześniej i czuję że przez moje zachowanie cała ta relacja traci na znaczeniu co również sprawia że boję sie o przyszłość. Nie potrafię zmotywować się do żadnego działania, jestem studentem i mam coraz większe problemy z tym żeby poradzić sobie z codziennymi obowiązkami. Boję się następnego dnia, nie jestemw stanie niczego zaplanować, nic nie sprawia mi radości, na niczym mi nie zależy, mam problem żeby nawiązać jakąkolwiek nową relacje z kimkolwiek. Coraz częsciej myślę o samobójstwie ale wciąż nie wyobrażam sobie jak miałbym to zrobić. Nie wiem co zrobić nie stać mnie na terapie a czuje ze nie dam rady z tym

Szanowny Panie,

Proszę jak najszybciej skontaktować się z psychiatrą - w Warszawie jest naprawdę dużo specjalistów. Może Pan również skorzystać z pomocy psychologów dyżurujących pod numerem 116 123 dla osób w kryzysie (w godzinach 14:00-22:00). W ramach NFZ może Pan zapisać się zarówno na psychoterapię indywidualną, jak i grupową - wówczas nie będzie Pan płacił za sesje. Strata ukochanego stworzenia to realny ból i nic dziwnego, że tak Pan cierpi - warto, aby pozwolił Pan sobie pomóc. Nie powinien Pan być teraz sam.

Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę zadbania o siebie.