W jaki sposób znaleźć miłość swojego życia?

Dzień dobry, Mam taki problem, iż szukam dziewczyny. Mam 22 lata, studiuje, mam sylwetkę atletyczną, 183 cm, niby dość przystojny hehe. Nigdy wcześniej nie miałem dziewczyny, a teraz chce ją mieć. Spotykam się ze znajomymi, lecz mało jest kobiet w tym gronie. Rozmowa z kobietami nie krępuje mnie... Moi Bracia młodsi ode mnie mają już swoje dziewczyny... Rodzina nie wprost, lecz sugerując wywiera na mnie presję, babcia też ;) Co zmienić w swoim życiu? Jak znaleźć dziewczynę? Pozdrawiam :)

Najczęściej blokada tkwi w myśleniu o sobie, a także oczekiwaniach wobec partnerki i związku. Warto przyjrzeć się jak wchodzi Pan w relacje partnerskie, czego oczekuje od kobiety, co sam jest Pan wstanie jej zaoferować (nie tylko w sensie fizycznym), gdzie szuka Pan potencjalnych partnerek itp. Takie przeanalizowanie różnych oczekiwań i strategii pomoże zrozumieć, co przyczyniało się do porażek do tej pory, a także ułatwi zmianę zachowań i postrzegania siebie, a tym samym umożliwi uzyskanie satysfakcji i bliskości w relacjach. Można pracować nad sobą samemu lub z pomocą specjalisty- psychologa, psychoterapeuty.

Witam serdecznie,

Wchodzenie w związki miłosne tak aby były one trwałe i satysfakcjonujące wymaga pewnego rodzaju dojrzałości emocjonalnej. Na pewnym etapie swojego życia każdy z nas podejmuje próby stworzenia związku z miłosnego. W związku jesteśmy w stanie zaspakajać ważne dla siebie potrzeby i zadania życiowe wspólnie z drugą, bliską nam osobą. Czasami jednak funkcjonowanie w związku kojarzy nam się raczej z ograniczeniami a wybierane osoby do stworzenia takiej relacji, tylko takie skojarzenia potwierdzają. Dzieje się tak z powodu niewłaściwych doświadczeń w relacjach z innymi ważnymi osobami (na przykład obrazu związku jako ograniczającego własną wolność, bliskości jako ryzyka odrzucenia itp.), co przekłada się na obraz związków w ogóle. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest konflikt pomiędzy pragnieniem bliskiej relacji i lękiem przed nią, a tym samym trudności w wejściu w stała, bliską relację.
Rozwiązaniem w tej sytuacji bywa terapia.

Pozdrawiam i życzę stworzenia satysfakcjonującej relacji w przyszłości
Urszula Sokalska-Goleń
www.urszulasokalska.pl
www.gabinetzmian.pl