Jak otworzyć się na miłość i zaufać?

Jak otworzyć się na miłość? Mam 18 lat i od miesiąca jestem w związku z chłopakiem. Jednakże on często mnie denerwuje, powinnam za nim tęsknić, mieć motylki w brzuchu gdy go widzę, chcieć z nim spędzać każdą chwilę, a tak nie jest. Nie wiem co robić, bo wiem że on mnie kocha i mówi że nie wyobraża sobie życia beze mnie, widzę jak się stara, tylko że ja nie czuję tego samego chyba i nie wiem co robić. W dodatku czasem myślę o innym chłopaku na którym kiedyś mi zależało, a nie chce tak.

Aby być w zgodzie z sobą, powinna Pani być też uczciwa wobec partnerów - np. obecnego chłopaka, którego być może Pani lubi, ale nie odnajduje w sobie czułości, potrzeby intymności? Jeżeli powie mu Pani o tym wprost, a on zdecyduje się "dać Pani szansę", ma Pani czyste sumienie i możliwość swobodnego przyglądania się swoim reakcjom, potrzebom itp.
Być może nie w tej, ani nawet w kolejnej relacji pojawi się "to coś" "motyle w brzuchu". Jednak uważne, odważne i "fair" przyglądanie się sobie i drugiej osobie, stopniowo powinno otworzyć Panią na prawdziwą bliskość.
Gdyby mimo różnych prób nie czuła Pani w sobie rosnącej zdolności do bliskości, warto skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą. Oceni on, czy istnieje jakaś głębsza przeszkoda we wchodzeniu w bliskie relacje.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza