Jak znaleźć sens mojego życia?

Witam! Mam 18 lat. I w sumie.... nie widzę sensu życia. Wiem wiem, całe życie przede mną, ale jakoś tego nie czuję. Bardzo lubię biegać, ale od pewnego czasu nawet to już mnie nie cieszy. Jejku co się ze mną dzieje? Tak naprawdę chyba chodzi o samotność... nie mam z kim porozmawiać w moim wieku... jasne, mam dużo znajomych itd. ale nie potrafię zbytnio przed nimi otworzyć ... Mój najlepszy przyjaciel poszedł do innej szkoły, poznał dziewczynę i mnie olewa. A ja sam jak palec.. Co robić? Załamka

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem Pani przeżywanie..., i zaczęła się Pani zastanawiać nad sensem..., a to sugeruje duży Pani wgląd w samą siebie.

Co robić?
Znaleźć, a może tylko uważnie rozglądnąć się za chociaż jedną bliską osobą - może koleżanką, której mogłaby się Pani zwierzyć (na pewno jest taka w Pani zasięgu).

Zachęcam Panią do otwierania się, bo otwarcie się rodzi otwartość...

Życzę Pani wartościowej i bliskiej sercu relacji,
Irena Mielnik-Madej

Witam, brak możliwości porozmawiania, otwarcia przed kimś bliskim może wywołać smutek i uczucie osamotnienia. Rozumiem, że nie jest to jedynie potrzeba kontaktu z ludźmi, bo znajomych jest dużo, ale potrzeba bliskości i więzi, jaka łączy cię z najbliższym przyjacielem. Poczucie osamotnienia można pokonać próbując samemu szukać kontaktu z przyjaciółmi, rozmawiać, spotykać się, nawiązywać nowe znajomości i zastanawiać czy któryś z obecnych czy przyszłych znajomych mógłby stać się osobą przed którą można się otworzyć, porozmawiać. Możesz również skorzystać z telefonu zaufania: 116 111 (http://www.116111.pl/mlodziez) lub 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html).
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl