Jak zrzucić 4-5 kg dla lepszego samopoczucia?

Witam, mam na imię Ania, mam 23 lata, 165 cm wzrostu i ważę 66 kg. Mam szerokie biodra, ale to nie tłuszcz, tylko rozbudowana miednica (100cm), wszystko idzie mi w brzuch. Jestem zdrowa. Przez dłuższy czas, tak przez około pół roku, zauważyłam, że spadło mi 4 kg. Bez diety, tak po prostu. Nie piję słodkich napojów, nie słodzę kawy i herbaty, nie jem masła, piję herbatę czerwoną i zieloną, przynajmniej raz dziennie spożywam jako dodatek otręby. Chciałabym do końca sierpnia zrzucić jeszcze 4-5 kg, by poczuć się lepiej i zmieścić się w sukienkę studniówkową:) Na śniadanie zazwyczaj jadam owsiankę z otrębami, a czasami także z płatkami ryżowymi. Staram się jeść średnio co 3 godziny. Jem to, co mam w lodówce, a że mieszkam na wsi, to dietetycznych rzeczy raczej tam nie ma i muszę sobie sama odejmować co nieco z tego jedzenia, żeby je odchudzić. Nie jem po 18.00 i staram się pić dużo wody z cytryną. Najgorszą moja zmorą są słodycze, nie tak ciastka i cukierki, jak domowe ciasto. Może powinnam kupić jakiś suplement na ten apetyt na słodycze? Chrom nie pomaga. No i mam straszny problem z wypróźnianiem się, 2 razy w tygodniu to już rewelacja. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję.

Witam,

Odnośnie wspomnianych przez Panią zaparć, polecam zapoznanie się z podobnymi pytaniami, na które odpowiedzi udzielono pod linkiem:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/zaparcia-ogromny-bol
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/uciazliwe-zaparcia-jak-mozna-sie-ich-pozbyc

oraz z artykułem:
http://portal.abczdrowie.pl/swiat-bakalii

Pani masa ciała mieści się w normie (BMI jest prawidłowe).
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Fakt mieszkania na wsi powinna Pani wykorzystać pod kątem dostępności świeżych warzyw i owoców.
Wspomnianym napadom głodu zapobiegnie Pani:
- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

Proszę się nie odchudzać, a jedynie unikać "bomb kalorycznych" (podanych poniżej) i zwiększyć aktywność fizyczną.

Wspomniane "bomby kaloryczne" to: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam

P.S
Warto skontrolować organizm, udając się na wizytę lekarską.