Jak zrzucić tłuszczyk z brzucha? Czy brzuszki się opłacają?

Mam 15 lat i przy wzroście 168 cm ważę 62 kg. Prowadzę aktywny tryb życia, trenuję szermierkę 3 razy w tygodniu po 1 h 45 min, a do tego 4 h wf. w szkole. Nigdy nie stosowałam żadnych diet i nie o to chciałam zadać pytanie. Chciałabym zrzucić tłuszczyk z brzucha, bo to mi przeszkadza najbardziej w moim wyglądzie. Od miesiąca robię codziennie 100 brzuszków, ale nie widzę żadnych efektów i zastanawiam się, czy ma to dalej sens. Ile czasu muszę regularnie robić brzuszki, żeby zobaczyć jakieś efekty? Czy może powinnam np. zamiast brzuszków robić serię 6 Weidera?
15 LAT ponad rok temu

Witam!

Kwestia gromadzenia się tkanki tłuszczowej jest indywidualna. Niektórzy nie mają problemu z jej obecnością, niektórym jest łatwiej się jej pozbyć, a innym nie. Uważam, że brzuszki są skuteczne w utracie tkanki tłuszczowej. Jednak same ćwiczenia bez odpowiedniej diety nie wystarczą. Nie mówię tu o diecie odchudzającej, ale po prostu o zdrowych nawykach żywieniowych, a przede wszystkim unikaniu tuczących produktów.

Powinnaś unikać produktów typu fast food, słodyczy, ciast, słodkich bułek, białego pieczywa, słodkich i gazowanych napojów. Zwiększ natomiast spożycie warzyw, produktów pełnoziarnistych, ryb i wody niegazowanej.

Myślę, że 6 weidera z pewnością przyniesie efekty. Pamiętaj też, że ćwiczenia na mięśnie brzucha są również pomocne w ich wzmocnieniu, a tym samym w utrzymaniu właściwej postawy i zdrowego kręgosłupa.

Pozdrawiam.