Jak zwalczyć bulimię i nie przytyć?

Witam, jestem bulimiczką od roku. To co dziennie zjadam w postaci kolacji to ok 200/300kcal. Jak schudnąć 10 kg, wyjść z tej choroby i nie przytyć?? Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeżeli cierpisz na zaburzenie odżywiania się w postaci bulimii trudno będzie Ci poradzić sobie samej z chorobą i ewentualną modyfikacją diety samej. Polecam wizytę u dietetyka, który oceni czy rzeczywiście jest potrzeba abyś chudła aż 10kg i pomoże ustalić optymalny jadłospis.
Pozdrawiam.

Witaj,
na co dzień pracuję z osobami cierpiącymi na bulimię lub anoreksję. Jednak zawsze te osoby są pod opieką psychologiczną. Bulimia i anoreksja nie są chorobami żywieniowymi, są to choroby duszy. Radziłabym Ci skorzystać w pierwszej kolejności z pomocy psychologa. Pomoc dietetyka będzie sprawą wtórną (choć równie ważną).
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Nie pisze Pani, co jest tą kolacją i co jada Pani w ciągu dnia.
Bulimia to problem całego ciała. Praca polega na dojściu do równowagi fizycznej i emocjonalnej poprzez racjonalne, energetyczne jedzenie. Można być najedzonym, a głodnym energii. Dlatego proponuję spróbować przez najbliższy czas jeść następująco:
Rano - kasza gotowana na wodzie z bakaliami, owocami lub w wersji warzywnej. To węglowodany.
Obiad to białko - ważna jest rozdzielność, jeden rodzaj białka dziennie- mamy dzień w tygodniu rybi, dzień mięsny - jemy to tylko z warzywami i pozostałe dni jarskie. Wówczas zajadamy się zbożami, warzywami, a białko to strączkowe fasolki, grochy, soczewice, cieciorki.
Kolacja- jarska zupa.
Do tego tłuszcze w ciągu wszystkich posiłków - masło, masło klarowane i oleje tłoczone na zimno. Jak jeszcze popije Pani zioła, ciało będzie mogło dążyć do równowagi.

Witam, Twoje zachowanie świadczy o zaburzeniu odżywiania, które należy przed wszystkim skonsultować z psychologiem, a następnie dietetykiem. Póki jednak nie zrozumiesz swojego postępowania – jego podłoża, powodów i skutków pomoc dietetyczna może być nieskuteczna. Pozdrawiam.