Bieganie i przygotowania do maratonu a odchudzanie

Witam, Mam 23 lata, ważę 74kg przy wzroście 175cm. Pracuję jako sprzedawcę w sklepie z butami czyli praca aktywna. Od pewnego czasu biegam, chciałabym się przygotować do półmaratonu na wiosnę 2014, a także chciałabym schudnąć do wagi 65kg. Co zrobić aby mieć siłę na bieganie i prace i do tego schudnać, dodam,że nie zawsze mam czas aby zjeść 5 posiłków ale 4 większe spokojnie zmieszczę. Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam Agnieszka
23 LAT ponad rok temu

Witam,
to miłe, że Pani trenuje. Wystarczy jak wprowadzi Pani do ciała naturalne produkty, aby usprawnić trawienie. Nie musi być 5 posiłków. Poniżej podaję podstawowy schemat:
Rano - kasza gotowana na wodzie z bakaliami, owocami lub w wersji warzywnej. To węglowodany.
Obiad to białko - ważna jest rozdzielność, jeden rodzaj białka dziennie- mamy dzień w tygodniu rybi, dzień mięsny - jemy to tylko z warzywami i pozostałe dni jarskie. Wówczas zajadamy się zbożami, warzywami, a białko to strączkowe fasolki, grochy, soczewice, cieciorki.
Kolacja- jarska zupa z dobrym tłuszczem, np. masło klarowane lub oliwa z oliwek. .
Do tego tłuszcze w ciągu wszystkich posiłków - masło, masło klarowane i oleje tłoczone na zimno. Jak jeszcze popije Pani zioła, ciało będzie mogło dążyć do równowagi.
Powodzenia na półmaratonie :)

Witam, przede wszystkim Twoja dieta nie może nadmiernie ograniczać podaży kalorii, a dodatkowo powinna być pełnowartościowa. Jedz 4 posiłki – jeśli na tyle mas czas – w równych odstępach czasu co około 3 godziny, zawsze jedz śniadanie do około 1 godziny po obudzeniu się, a kolację na 2-3 godziny przed snem, pij dużo płynów (niezawierających kalorii) – około 2 l na dzień, posiłki powinny być lekkie. Kiedy jesteś głodna między nimi wypij sok warzywny lub zjedz świeże warzywa, zawsze uzupełniaj energię po treningu. Więcej przeczytasz w dziale zdrowe odżywianie. Pozdrawiam.