Odchudzanie u 14-latki a alergia

Witam, chciałabym schudnąć mam 14 lat, 162 i ważę 56 kilo jak mam łatwo schudnąć tylko że ja mogę przez alergię jeść tylko z owoców cytrusy, śliwki, winogrona, truskawki a z warzyw NIE mogę jeść marchewki, pietruszki, selera i porów. Proszę pomóżcie mi bo wszyscy się ze mnie naśmiewają że jestem gruba nawet moja przyjaciółka mi dzisiaj powiedziała że jestem gruba.. :((

Odchudzanie u młodej osoby w Twoim wieku nie powinno przebiegać w szybkim tempie, jest to niekorzystne z kilku powodów. Najważniejsze aby rosnący i dojrzewający organizm rozwijał się prawidłowo, a powolny ubytek masy ciała daje większą szansę w utrzymaniu prawidłowej wagi po odchudzaniu. Przede wszystkim z diety należy wykluczyć słodycze i słodkie napoje, konieczne jest też jedzenie śniadań po wstaniu i 4-5 posiłków w ciągu dnia. Należy jeść przy tym dużo warzyw, oczywiście te które możesz 3-4 razy dziennie, najlepiej codziennie inne. Owoce dwa razy dziennie. Pieczywo powinno być pełnoziarniste, ziemniaki zamień na kasze.Twoja waga nie wykazuje nadwagi (oczywiście według norm). Staraj się większą uwagę zwrócić na racjonalne odżywianie, co powinno już skutkować u Ciebie utratą niechcianych kilogramów. Pamiętaj jednak, że aby schudnąć trzeba jeść – tylko mądrze.

Witam serdecznie,
Najważniejsza podczas redukcji wagi jest odpowiednio zbilansowana dieta, czyli taka która zawiera wszystkie składniki odżywcze potrzebne Naszemu organizmowi.
Z pewnością NIE MOŻE SIĘ PANI GŁODZIĆ!!!
Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach co 2,5-3h, zrezygnować z produktów silnie przetworzonych, przekąsek typu chipsy, słone paluszki, produktów typu fastfood, kolorowych słodkich napoi oraz ograniczyć słodycze i potrawy bardzo tłuste.
Należy również pić odpowiednią ilość wody około 1,5-2l każdego dnia, rozkładając te ilości na cały dzień(pić małymi łykami przez cały dzień), aby odpowiednio nawodnić Nasz organizm.
Powinna Pani również zadbać o ruch w ten sposób tkanka tłuszczowa szybciej się spali
Co do alergii to zrezygnuje Pani z owoców i warzyw, które uczulają na rzecz innych i zjada Pani warzywa do śniadania, obiadu i kolacji a owoce które nie powodują alergii do drugiego śniadania i podwieczorku.
Przykładowy jadłospis:
ŚNIADANIE:
2-3kromki razowego pieczywa z twarogiem lub wędliną drobiową, warzywa
II ŚNIADANIE
Jogurt, kefir lub maślanka naturalne, 1-2owoce, 2łyżki otrąb żytnich, orkiszowych
OBIAD
200g chudego mięsa lub ryby, duża porcja warzyw, ciemny, ryż kasza lub razowy makaron
PODWIECZOREK
Jogurt, kefir lub maślanka naturalne, 1-2owoce, 2łyżki otrąb żytnich, orkiszowych
KOLACJA
jajo na twardo lub około 100-150g chudej ryby czy mięsa lub serek wiejski lub mała puszka tuńczyka
Dzięki odpowiedniej diecie, dużej ilości wypijanej wody, ruchowi oraz silnej motywacji z pewnością uda się Pani zrzucić zbędne kilogramy:)
Jeżeli będzie Pani miała problem z ułożeniem diety zapraszam na bezpłatną konsultację do Centrum Dietetycznego Naturhouse Al.Jana Pawła II43A lokal 30A (tel 224648087). Zrobimy pomiary masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej oraz wody zgromadzonej w organizmie dzięki czemu łatwiej będzie dobrać odpowiednio zbilansowaną dietę
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witaj,
cieszę się, że mimo młodego wieku chcesz dbać o siebie. Postaraj się odżywiać właściwie wybierając naturalne produkty. Podaję Ci schemat.
Rano - kasza gotowana na wodzie z bakaliami, owocami lub w wersji warzywnej. To węglowodany.
Obiad to białko - ważna jest rozdzielność, jeden rodzaj białka dziennie- mamy dzień w tygodniu rybi, dzień mięsny - jemy to tylko z warzywami i pozostałe dni jarskie. Wówczas zajadamy się zbożami, warzywami, a białko to strączkowe fasolki, grochy, soczewice, cieciorki.
Kolacja- jarska zupa.
Do tego tłuszcze w ciągu wszystkich posiłków - masło, masło klarowane i oleje tłoczone na zimno. Jak jeszcze popijesz zioła, ciało będzie mogło dążyć do równowagi.