Jak zwalczyć zimowe przemęczenie?

Jak poradzić sobie z zimowym zmęczeniem? Od kilku dni (od kiedy zaczęły się większe mrozy) jestem przemęczona, boli mnie głowa. Gdy wracam do domu, mimo wysokiej temperatury w mieszkaniu (24 stopnie Celsjusza), kilku warstwom grubych swetrów nie mogę się zagrzać. Kilkakrotnie po powrocie, wchodziłam w ubraniu po kołdrę, a mimo to po godzinie takiego intensywnego grzania, poprzedzonego gorącym prysznicem i popijaniem ciepłej herbaty, moje ciało jakby wypromieniowało nagromadzone zimno i nie chciało się ogrzać. Dodatkowo sypiam po kilkanaście godzin dziennie, jestem rozdrażniona, ciężko mi się na czymś skupić. Czy jest jakiś sposób, by sobie z tym poradzić? Wspomaganie się witaminami, mikro/makroelementami, zmienić dietę? Jestem osobą aktywną, na której spoczywa wiele obowiązków, nie mogę więc pozwolić sobie na taki tryb funkcjonowania. Dodam, że regularnie biorę rutinoscorbin i witaminę C, nie mam podwyższonej temperatury.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Witam serdecznie!

Gwałtowna zmiana aury niekorzystnie wpływa na wiele osób, ale w tym wypadku należy w pierwszej kolejności sprawdzić czy dolegliwości które Pani opisuje związane są jedynie z ostrą zimą czy raczej są to objawy choroby (na przykład anemią, schorzeniem tarczycy, zaburzeniami elektrolitowymi). W tym celu konieczne jest wykonanie przynajmniej podstawowych badań laboratoryjnych. Powinny być one dobrane przez lekarza po badaniu lekarskim i dokładnym zebraniu wywiadu. Wskazane jest wykonanie przynajmniej morfologii krwi obwodowej, TSH, poziomu cukru we krwi, poziomu elektrolitów, kreatyniny, badania ogólnego moczu.

Proszę objawów nie lekceważyć, lepiej sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Jeżeli wyniki będą prawidłowe można spróbować suplementować preparaty wielowitaminowe dostępne bez recepty w różnych formach w aptekach, jednak w pierwszej kolejności zachęcam do wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty