Przemęczenie i problemy z koncentracją

Witam mam ostatnio taki problem ze jestem ospały przemęczony nie potrafię się skupić na niczym i nic zapamiętać mam uczucie jakbym stracił całą energie

Witam,

Być może Pana samopoczucie jest związane z porą roku. U części osób stany zwane „wiosennym przesileniem” pojawiają się najczęściej w lutym lub na przełomie marca i kwietnia i wkrótce ustępują. Jeżeli powyższa sytuacja trwa jednak dłużej niż dwa tygodnie, należy się zaniepokoić. Wtedy warto zrobić podstawowe badania w celu wykluczenia choroby (np. anemii). Gdyby do tego zaobserwował Pan obniżenie nastroju, warto rozważyć rozmowę z psychologiem.

Jeśli chodzi o czynności, które może Pan sam wykonać, żeby się nieco zaktywizować, są to: chodzenie na spacery lub bieganie, spożywanie posiłków bogatych w witaminy z grupy B i C, połykanie tabletek zawierających związki żelaza, wapnia i magnezu, jedzenie gorzkiej czekolady…

Pozdrawiam
Elwira Chruściel

Witam serdecznie. Objawy, które Pan opisuje mogą wynikać z wielu przyczyn. Warto zastanowić się, czy w ostatnim czasie miał Pan wiele obowiązków, stresu.
Pana samopoczucie może wynikać też z czysto biologicznych trudności. warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu żeby zlecił zrobienie wyników. Pozdrawiam.

Przyczyn może byc wiele . Mogą to byc "choroby ciała" np. anemia, niedoczynnośc tarczycy, stany niedoborowe i inne lub "choroby duszy" np. depresja.
Proszę udac się do lekarza i wykonac podstawowe badania. W przypadku wykluczenia przyczyn somatycznych proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.