Jak żyć w takiej sytuacji?

witam..bardzo rzdko ale zdarza mi się że nie moge uświadomić sobie czy to jest rzeczywistość czy może sen, zlewają mi się myśli , nie mogę się z tego otrząsnąć,,jestem jak gdyby w innym świeci, innej rzczywistości, powracają momenty z przeszłośc.Czym to może być spowodowane

Różne mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy. Wygląda jakby doświadczała Pani jakichś trudności dysocjacyjnych (proszę poczytać o dysocjacji). Być może jest jakiś konkretny bodziec lub sytuacja, w której doświadcza Pani takich stanów? Czasami może być to objaw PTSD (zaburzeń posttraumatycznych). Myślę, że wymaga to dokładnej diagnozy. Proszę rozważyć konsultację z psychoterapeutą, psychologiem lub psychiatrą i ewentualnie dalszą psychoterapię. Nie odważyłbym się na postawienie diagnozy drogą internetową :) pozdrawiam.

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Objawy o których pani piszę są niepokojące. Spowodowane mogą być rozwijającą się chorobą, trudną sytuacją z przeszłości i związanym z nią stresem lub wieloma innymi rzeczami. Można by wymyślać bez końca przyczyny. Warto iść do specjalisty po pomoc, i wtedy szukać przyczyn.
Beata Szymik

Witam,

Przyczyny Pani dolegliwości mogą być różne. Pisze Pani, że objawy występują bardzo rzadko ale jednak wyraźnie Panią niepokoją. Sugeruję udać się do psychoterapeuty i porozmawiać z nim o objawach oraz o tym jakiego rodzaju wspomnienia z przeszłości do Pani powracają.

Pozdrawiam.