Czy takie dolegliwości mają związek z moją traumą?

Mam zdiagnozowana anoreksję oraz depresje. Kilka miesięcy temu zostałam zgwalcona. Od tamtego czasu zdarzają mi się dni, kiedy leżę nie kontaktuje nie mówię noe jem nie pije nie wstaje z łóżka ale mam zachowana świadomość. Patrzę się w jeden punkt i cały dzień leżę. Co się ze mną dzieje ? W czasie tym mam także wracające wspomnienia, sceny.

Dzień dobry,
Ciekawi mnie to kiedy została u Pani zdiagnozowana anoreksja i depresja (?). Podejrzewam, że może Pani cierpieć na zespół stresu pourazowego (PTSD) i dlatego zachęcałabym do wizyty u psychiatry celem postawienia diagnozy. Doradzałabym także szukanie pomocy u psychologa psychoterapeuty najlepiej z doświadczeniem w pracy z osobami po traumach. Nie powinna Pani zostać sama w takiej sytuacji i tu niezbędna jest pomoc specjalisty by przepracowała Pani te traumatyczne wspomnienia. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i że uda się Pani wkrótce do psychiatry oraz psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/