Zadawanie sobie bólu w sytuacjach nerwowych

Zadawanie sobie bólu w sytuacjach nerwowych. W przeszłości kiedy jakas sytuacja wyprowadzala mnie z rownowagi musialam odreagowac i uderzalam np. glową w sciane, pozniej takie sytuacje sie nie powtarzaly byc moze dlatego ze zmienilo sie moje życie. Mam roczne dziecko i takie sytuacje zaczynaja sie powtarzac w momencie kiedy mały jes nieznosny placze caly dzien i zadne moje proby zabawienia go nie pomagaja wowczas zeby nie odreagowywac zlosci na nim bije sie po twarzy, po glowie. Prosze o pomoc

Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Problem autoagresji jest złożony i głęboki. Polecam zaopiekować się sobą, podejmując psychoterapię. Może Pani zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam,

czasem zdarza się, że ktoś sprawia sobie ból fizyczny żeby odwrócić w ten sposób uwagę od niepokojących czy przykrych myśli. Niekiedy taki sposób radzenia sobie rozwijają również osoby, które w dzieciństwie doświadczały przemocy.

Niezależnie od przyczyn warto coś z tym zrobić. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku psychoterapia, która pozwoli Pani znaleźć zdrowsze sposoby rozładowywania napięcia oraz poradzenie sobie z jego źródłami.

Pozdrawiam!