Zmęczenie życiem - jak sobie poradzić?

Witam, mam prawie 20 lat. Odkąd pamiętam miałem myśli samobójcze, które pojawiały się ot tak. Jakieś 3 lata temu w wypadku zginął mój ojciec, a niedawno matka. Dzieciństwo miałem raczej nieciekawe, ponieważ ojciec był alkoholikiem, co wiązało się z awanturami w domu itd. Od jakiegoś czasu znowu mam takie dni kiedy myślę o śmierci, tylko teraz doszło do tego przygnębienie, mam np. tak, że przez parę dni myślę o najgorszych rzeczach, chce mi się płakać no i ciągle powracający temat śmierci. Myślę jak bym to zrobił - czy rozbijając się o drzewo motorem czy po prostu przedawkowanie leków/narkotyków (których nie biorę). Te dni są naprawdę ciężkie, nie odzywam się do nikogo, jak ktoś chce pogadać to dosłownie musi mnie ciągnąć za język. Po takich dniach przychodzą lepsze, ale nie na długo, bo za 2-3 dni znowu powracają te myśli. Mam tak od ok pół roku. Czy to jest normalne? Jestem już chyba za stary żeby myśleć, że jest to spowodowane okresem dojrzewania. Jak sobie z tym poradzić? Pozdrawiam

Witam!
Przeżył Pan wiele trudnych chwil w swoim życiu. Obecnie wkracza Pan w dorosłość i jest to bardzo trudny czas dla młodego człowieka. Myśli samobójcze mogą się nasilać ze względu na nagromadzenie się problemów z przeszłości i obecnych doświadczeń.
Zachęcam Pana do podjęcia się psychoterapii. Praca nad problemami z pomocą psychoterapeuty może dać Panu możliwość poradzenia sobie z trudnymi emocjami i poprawy samopoczucia. Będzie to także możliwość rozwiązania trudnych problemów i wewnętrznych konfliktów. Przeszłość może nadal silnie na Pana wpływać dlatego w trakcie terapii będzie Pan mógł również nad tymi przeżyciami pracować i zamknąć okres dzieciństwa.

Pozdrawiam