Jak żyć z alkoholikiem przed rozpoczęciem terapii odwykowej

Mój partner jest alkoholikiem Zdecydował że kiedy dostanie wolne w pracy,pójdzie na odwyk Niestety nie wiem czy do tego czasu wytrzymam jego nerwy Czy to normalne że kiedy jest trzezwy to ma straszne nerwy,wszystko go denerwuje,nie można z nim wogóle porozmawiać natomiast jak jest wypity to jest spokojniejszy Czy muszę wytrzymywać te jego nerwy?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Poddenerwowanie, drażliwość to jedne z objawów odstawienia alkoholu. Dlatego, kiedy Pani mąż jest trzeźwy wszystko go denerwuje.
Warto byłoby, żeby Pani motywowała męża do jak najszybszej terapii uzależnień.
Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

To od Pani zależy, czy będzie Pani miała siłę i energię, by wspierać Pani partnera, a swoje potrzeby zaniedbywać.

Z Pani opisu wnioskuję, że Pani niezbyt przyjaźnie myśli o leczeniu...

Zachęcam Panią do zatrzymania się i zadecydowania, czy to jest życie w partnerstwie, jakiego by Pani dla siebie oczekiwała?

Życzę Pani dobrego zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com