Osłabienie, ból głowy, kłopoty z pamięcią i brak chęci do życia

jestem zdołowana brak mi pewności, chęci do życia, brak zadowolenia najbardziej z siebie samej, większość rzeczy denerwuje mnie, często boli mnie głowa , kłopoty z pamięcią,mam 40lat,brak ochoty na seks, kiedyś byłam wesoła, radosna, dowcipna, pełna energii bardzo mi tego brakuje. Najchętniej to bym spala, ale są takie noce że się budzę i trudno mi zasnąć. Proszę o poradę. Dorota

Witam. W tylu kłopotach to trudno o radę i chyba nie o to chodzi. Może przyszedł taki moment w Pani życiu pewnego kryzysu i może czas na refleksję. Zachecam Panią do bezpośredniego kontaktu ze specjalistą: psychologiem bądź psychoterapeutą- jeśli chiałaby Pani podjąć się dłuższej pracy nad sobą. A jeżeli czuje się Pani fatalnie to proszę pomyśleć o kontakcie z psychiatrą w celu farmakoterapii.
Jako, ze jest Pani z Bydgoszczy to ewentualnie służę namiarem na lekarza.
Magdalena Brabec

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy mogą wskazywać na stan prodepresyjny.

Sugeruję udać się na konsultację, do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej