Brak chęci do życia przy leczeniu na epilepsję

brak chęci życia nic mi się nie chce mam żonę 2 dzieci pracę i trwa to od mniej więcej 18 roku życia kilka prób samobójczych leczę się na epilepsję i u psychologa leżałem też w szpitalu na oddziale zamkniętym psychologii nic mi nie pomaga mam kolejne skierowanie do szpitala co jest proszę o prawdę

Dzień dobry,

Najlepiej jeśli porozmawia Pan o swoich wątpliwościach, pytaniach z osobami, które Pana leczą - ponieważ one znają Pana historię chorowania oraz leczenia.

Proszę kontynuować leczenie. Diagnoza może być różna, jednak stała psychoterapia jest konieczna dla poprawy funkcjonowania. Szczególnie, że oprócz siebie ma Pan wielu ludzi bliskich, dla których jest Pan ważny.

Witam. Może warto dodać leki przeciwdepresyjne aktywujące, co na to lekarz prowadzący, psychiatra? Radziłabym pogłębić psychoterapię niż z niej rezygnować. Czasami bywa tak, że sami sobie przeszkadzamy w stanięciu na własnych nogach o własnych siłach. Proszę spróbować zrobić sobie listę rzeczy, które warto i chce Pan zrealizować w ciągu 5 lat. A potem zaplanować, jak można ją zrealizować. Czego potrzebuje Pan, aby ją zrealizować i jak Pan to zrobi. Wszystko wziąć ze swoich zasobów. Trzeba znaleźć własną motywację. Najważniejsi dla samych siebie jesteśmy my sami. Przydałby się Panu mały sukcesik, bo to on powoduje powstanie emocji zadowolenia z siebie. Powodzenia