Zobojętnienie i brak chęci do życia u młodej osoby

Witam. Od ok. roku obserwuję u siebie pewne 'objawy', jak silne zobojętnienie uczuciowe, preferencja towarzystwa jedynie mojej osoby, izolacja od znajomych i rodziny, niemożność zaangażowania w bliższy związek. Czasem godzinami siedzę sama, analizując siebie i własne toki myślowe. Irytuje mnie kontakt fizyczny, a seks całkiem stracił znaczenie. Bywa, że rozmawiam sama ze sobą. Czy powinnam wybrać się z tym do psychologa?

Witam, proszę udać się do psychiatry w Poradni Zdrowia Psychicznego, uzgodnić z nim pójście do psychologa na badania diagnostyczne i na psychoterapię do psychoterapeuty. Proces wycofywania się z życia i relacji, bycie obiektem dla samej siebie, natrętnego i bezproduktywnego "myślenia o swoich myslach" może być, zwłaszcza w Pani wieku, niebezpieczny. Pozdrawiam. Krystyna Kozłowska

zdecydowanie tak. dobrze jest poszukac doswiadczonej osoby, u ktorej przyjrzy sie Pani swoim automatyzmom i nauczy je transformowac oraz odnajdzie radosc zycia.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza