Uczucie bycia obojętnym i brak celu w życiu

Witam, Jakiś czas temu czytałem rozwój osobisty i znalazłem tam sposób na to ze niby można kierować swoimi uczuciami i potrzeby mieć spełnione ludzkie wtedy kiedy się chce (np wmówić sobie kiedy czujemy się bezpieczni kochani itp bo niby i tak sami to robimy poprzez percepcje i odpowiednie pytania) ale problem w tym ze mnie to przytoczył i teraz zupełnie się nie ciesze gdy np zarabiam, nie mam celu w życiu, jestem obojętny uczuciowe, czy psychologia/psychiatria mogą mi pomóc? Pozdrawiam!

Mgr Adam Horak Psycholog

Witam. Oczywiście, że można kierować swoimi myślami i uczuciami, lecz najpierw należy znaleźć jakiś realny cel. Szczęście nie polega na wmawianiu sobie odpowiedzi na te czy inne pytania. Polega na świadomym zmienianiu tego, co zmienić można, a akceptacji tego, czego zmienić się nie da. Prawdziwa mądrość polega na tym, żeby umieć to rozeznać i nie zacierać przy tym granic. Szczerze mówiąc, trochę martwię się tą Pana obojętnością uczuciową. Może zatem warto znaleźć jakiś nowy cel?

Witam,
psychoterapia może pomóc w problemach związanych ze zobojętnieniem uczuciowym i brakiem celu w życiu. podczas terapii będzie Pan miał możliwość przyjrzenia się swoim uczuciom, celom, emocjom oraz tym co je wywołuje. Ta wiedza pozwoli zmienić coś w swoim życiu. Zachęcam więc do podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl