Jak żyć z mężem, który ciągle ma pretensje i wpada w furię?

Moj maz ma ciagle do mnie i dzieci o cos pretensje . Np jestem alergikiem a on uzywa perfum ze skladnikem ktory wywoluje atak alergi. Prosze zeby przesal ich uzywac na to on zebym poszla sie leczyc bo tak sie nie da zyc. Zabronil 4 letniej corce ogladania bajek bo nie mala nie chce sie uczyc literek. Wpada w furie jak 'uzyje zlego tonu glosu'- wg mnie ja mowie normalnie. Ma pretensje jak cos poloze w szafce np po prawej a nie lewej stronie. Jestem klebkiem nerwow zaczelam miec problemy z sercem

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu mam wrażenie, że zachowanie męża wpływa ujemnie na Pani poczucie bezpieczeństwa. Takie zachowanie cechuje nieprzewidywalność, która nie pozwala przygotować się na reakcje drugiej osoby. Dlatego nie wiadomo co się wydarzy, kiedy, w jakim miejscu i jakie przyniesie konsekwencje. Taka sytuacja bardzo narusza poczucie bezpieczeństwa. Naruszone poczucie bezpieczeństwa z kolei wpływa na różne ważne aspekty życia (w tym zdrowie fizyczne - napisała Pani o problemach z sercem). Warto również upewnić się czy zachowania Pani męża nie mają charakteru przemocowych. Pomocne do rozpoznania informacje znajdzie Pani pod tym linkiem www.niebieskalinia.pl Jest tam też wyszukiwarka, gdzie znajdzie Pani instytucje udzielające pomocy blisko Pani miejsca zamieszkania. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam, napisała Pani, że mąż ma ciągłe pretensje, wpada w furie, jest sfrustrowany. Proszę się skonsultować z psychologiem. Mogą Państwo skorzystać z terapii par lub indywidualnej dla męża, jednak wnioskuję z tego co Pani napisała że mężowi brak wglądu w zachowanie. Aby przyjrzeć się bliżej Pani sytuacji potrzebna jest dłuższa rozmowa. Czy czuje Pani jakiekolwiek zagrożenie ze strony męża? Napisała Pani że w związku z sytuacją w domu jest Pani bardzo nerwowa, zaczyna mieć problemy z sercem. Proszę skorzystać z telefonu zaufania (http://www.niebieskalinia.pl/, http://www.telefonzaufania.org.pl/telefony_zaufania_wykaz.html) i z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej, uzyska Pani szybką pomoc i poradę. Pozdrawiam serdecznie