Jaką dietę kupić?

Witam, mam problem, bo chce kupić dietę, tylko nie wiem jaką. Chce schudnąć, jestem wegetarianką, nie jadam mięsa, ryb, ale za to jadam produkty tj, serek wiejski 3% tłuszczu, jogurty naturalne, kefir 0%, twarożek 0% tł., Ćwiczę ponadto na rowerku stacjonarnym i na świeżym powietrzu. Czy może mi ktoś doradzić, jaki rodzaj diety mam wybrać i czy produkty, które jadam (serek wiejski 3% tłuszczu, jogurty naturalne,kefir 0%, twarożek 0% tł.) są dobre przy odchudzaniu? Ponadto jem kaszę pęczak, ryż brązowy, kaszę gryczaną, a przede wszystkim owoce i warzywa. Czy przy odchudzaniu można zażywać l-karnitynę w tabletkach? Z góry dziękuje za podpowiedź, bo w tej kwestii jestem zielona :)

ponad rok temu

Witam,
mam problem, bo chce kupić dietę, tylko nie wiem jaką. Chce schudnąć, jestem wegetarianką, nie jadam mięsa, ryb, ale za to jadam produkty tj, serek wiejski 3% tłuszczu, jogurty naturalne, kefir 0%, twarożek 0% tł., Ćwiczę ponadto na rowerku stacjonarnym i na świeżym powietrzu.
Czy może mi ktoś doradzić, jaki rodzaj diety mam wybrać i czy produkty, które jadam (serek wiejski 3% tłuszczu, jogurty naturalne,kefir 0%, twarożek 0% tł.) są dobre przy odchudzaniu? Ponadto jem kaszę pęczak, ryż brązowy, kaszę gryczaną, a przede wszystkim owoce i warzywa. Czy przy odchudzaniu można zażywać l-karnitynę w tabletkach?
Z góry dziękuje za podpowiedź, bo w tej kwestii jestem zielona :)
Witam,

Jeśli jesteś wegetarianką powinnaś zwrócić uwagę na produkty, które eliminujesz i właściwie zastąpić je innymi o podobnym składzie i wartości odżywczej. Pomocny może być specjalista- dietetyk, który nauczy Cię jak dobierać takie produkty, aby w pełni zaspokajały potrzeby Twojego organizmu.

Jeśli chcesz zmniejszyć swoją masę ciała powinnaś zwrócić uwagę na ilość spożywanych kalorii (warzywa strączkowe czy kasze) mają ich dużo, jednak nie można ich eliminować, a jedynie spożywać je często, ale w mniejszych ilościach.

Nie napisałaś podstawowych informacji niezbędnych do określenia Twojej masy ciała, dlatego nie wiem czy masz nadwagę, czy też nie. Dlatego moja rada jest taka- zwróć uwagę na zwiększenie aktywności fizycznej, a z dietą poczekaj. Jeśli sport nie przyniesie efektów możesz spróbować diety. Musisz jednak pamiętać, że utrata masy ciała jest procesem długotrwałym.

Pozdrawiam.