Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie sposób wskazać jednej, skutecznej maści na tę dolegliwość, ponieważ świąd warg sromowych czy też w ogóle okolic narządów płciowych sam w sobie nie jest chorobą, a raczej jednym z symptomów. Zatem leczenie zależne będzie od ustalenia przyczyny tej dokuczliwej dolegliwości.

Najczęściej jest ona spowodowana infekcją – jeżeli jest to zakażenie o charakterze grzybiczym lub bakteryjnym (oba są bardzo częste i mają charakter nawrotowy), to można zacząć od probiotyku ginekologicznego – w formie doustnej i/lub w formie żelu do stosowania zewnętrznego. Pozwoli on przywrócić właściwe pH w pochwie oraz równowagę mikrobiologiczną, ułatwiającą pozbycie się patogenu. Więcej szczegółów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-po-stosowaniu-antybiotykow. Na grzybicę pochwy oraz infekcje mieszane dostępne są także w aptece globulki bez recepty oraz maści.

Ponieważ nie podała Pani żadnych szczegółów, trudno ocenić, jaka jest przyczyna świądu w Pani przypadku, dlatego sugerowałabym wizytę u ginekologa w celu potwierdzenia bądź wykluczenia infekcji intymnej. Więcej o świądzie i jego przyczynach w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/swiad-pochwy-przyczyny-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy