Jaka jest przyczyna kłucia u nasady nosa?

Witam.Mam kłująco uciskowy ból bardzo silny ból w okolicy nasady nosa.Myślalem o przeziebieniu zatok,ale nie mam innych objawow. Przy kichnięciu,niektorych pozycjach sie pojawia ale krotkotrwale i intensywnie.Mam wrażenie ze jest inny niż typowy ból zatok.Jechałem dziś na rowerze w zimnie i wietrze,ale mam wrazenie ze ten bol jest dziwny.Nie jest stały.Nie pojawia sie np przy schylaniu.Chciałem zapytac jaki nietypowy moze byc powod takiego bolu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból w okolicy nosa i jego nasady może mieć wiele przyczyn i niekoniecznie musi być związany z zatokami. Może mieć podłoże w problemach z zębami, gardłem, alergią, czy migreną. Czasami taki stan jest też wynikiem nerwobóli.

Jednakże, biorąc pod uwagę fakt, że przebywał Pan na zimnie i wietrze, można podejrzewać, że jest to jednak związane z zatokami. Zatoki są wrażliwe na zmiany temperatury i często mogą się w nich tworzyć stany zapalne.

W każdym przypadku, jeżeli problem będzie się nasilał, zalecamy kontakt z laryngologiem, który oceni Pana sytuację.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, od którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.