Jaka jest przyczyna takiej gorączki?

Dzień dobry! Od paru dni mam gorączkę- szczególnie wieczorami, lecz kiedy zażyje tabletkę od razu mi spada. Również Do tego dochodzi katar, kaszel, ból gardła, ostra biegunka. Jeżeli chodzi o gorączkę to rano zazwyczaj mam 35,36- dopiero po godzinie 16-17 mam 37,5- a nawet 38. Największą jaką miałam do tej pory to 38,2.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno powiedzieć, co jest przyczyną gorączki i skąd się wzięła infekcja – skoro dolegliwościom jelitowym towarzyszą katar i ból gardła, to należy liczyć się z chorobą koronawirusową. Jeżeli tak jest, to leczenie jest leczeniem objawowym (przy łagodnym przebiegu choroby) – proszę pamiętać o nieustannym nawadnianiu organizmu oraz, jeśli biegunka jest uporczywa, o zażywaniu elektrolitów.

Zachęcam do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-objawy-jak-rozpoznac-objawy-koronawirusa-co-dzieje-sie-z-organizmem.

Gorączkę należy zbijać dopiero po przekroczeniu 38 stopni Celsjusza, w przypadku stanu podgorączkowego nie trzeba zażywać leku przeciwgorączkowego. Może Pani stosować także leki przeciwbiegunkowe, ponieważ w przypadku nasilonych objawów ze strony układu pokarmowego istnieje realne ryzyko odwodnienia.

Proszę również skontaktować się telefonicznie z internistą z Pani przychodni POZ – po zebraniu wywiadu może zadecydować o skierowaniu Pani na badania bądź zaordynuje konkretne leczenie.

Proszę również zapoznać się z naszym artykułem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-biegunke.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.