Czy te objawy mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem?

Od kilku dni mam wodnisty katar, boli mnie głowa (migrenowo, ze stresu, jest to ból idący po jednej stronie od szyi, zawsze odzywa się w sytuacjach stresowych). Mierzę sobie temperaturę 3 razy dziennie pod pachą, rano wynosi ona 36.9 (ok. 10:30), po południu 37.3 (ok. 16:30), a przed spaniem 36.3 (ok. 22:30). Czy mam powody do niepokoju? Poza katarem nie mam kaszlu, nie boli mnie gardło, nie czuję się zbytnio osłabiony. 3 dni z rzędu pomiary są identyczne, nie biorę żadnych leków poza Xylorin do nosa, czy to może być koronawirus, czy też nadmiernie się stresuję i to zwykłe przeziębienie, a z temperaturą taki już mój urok?

Redakcja abcZdrowie

Witam, opisane przez Pana objawy raczej nie należą do typowych dla osób zarażonych koronawirusem, aczkolwiek tylko specjalistyczne testy są w stanie potwierdzić bądź wykluczyć Covid-19. Więcej o samej chorobie oraz jej objawach przeczyta Pan w naszym artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-objawy-jak-rozpoznac-objawy-koronawirusa-co-dzieje-sie-z-organizmem oraz https://portal.abczdrowie.pl/kichanie-koronawirus.
Jeśli czuje się Pan dobrze, zaś ból głowy jest typowym dla Pana w sytuacjach stresowych, to sądzę, że to właśnie nerwy i napięcie ostatniego czasu mogą być winowajcami gorszego samopoczucia.
Wodnisty katar zwiastuje zazwyczaj jakąś infekcję, ale przecież niekoniecznie koronawirusową. Może też sygnalizować alergię. Zachęcam do zapoznania się z artykułem, tutaj znajdzie Pan przydatne informacje o rodzajach kataru:
https://portal.abczdrowie.pl/katar, zaś tu omówione zostały sposoby leczenia go domowymi sposobami: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-katar.
Pańska temperatura jest wzorcowa, a niewielkie wahania jej w ciągu doby są zupełnie naturalne. Czasami niezależne są nawet od organizmu ludzkiego, a od np. temperatury otoczenia.
Czy taki jest pański „urok”, jak Pan pisze, trudno ocenić – jeśli już kiedyś odnotowywał Pan takie wahania lub podobną temperaturę, to tak – oczywiście, można tak domniemywać.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.