Jaka jest szansa na to, że w czasie ataku lęku zrobimy coś, czego się boimy?

Czy jest możliwe, że zrobimy coś, czego się boimy? Że później nie będziemy tego pamiętać albo będzie nam się wydawało, że tak się stało?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam,

Cechą zaburzeń lękowych bądź innych zaburzeń przebiegajacych z dużym poziomem lęku jest częste pojawianie się tzw. myśli kontrastowych i natrętnych impulsów. Są to natrętne myśli, impulsy o charakterze agresywnym lub obraźliwym, np. myśli o skrzywdzeniu męża czy żony  ("nie wytrzymam, złapię za nóż, skrzywdzę dziecko, skoczę przez okno") bądź myśli kontrastujące z okolicznościami, w których się pojawiły (np. bluźnierstwa, które nasuwają się na myśl, gdy dana osoba idzie się pomodlić).

Podstawowym problemem w życiu pacjenta jest obawa przed realizacją owych myśli i impulsów. Ich cechą charakterystyczną jest jednak to, że w rzeczywistości nie są nigdy realizowane. Pacjenci cierpiący na zaburzenia lękowe lub lękowo-depresyjne boją się, że przełożą swoje myśli na rzeczywistość, jednak taka sytuacja tak naprawdę nie ma miejsca. Mam nadzieję, że nieco Pana/Panią uspokoiłam. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty