Jaką kaszkę podawać 3-letniemu dziecku?

Dobry wieczór. Chciałabym zapytać jakiegoś pediatry o to jaką kaszkę mogę podawać mojemu 3 letniemu synkowi. Obecnie daję mu kaszkę Nestle Junior Kaszka Mleczna 5 zbóż po 12 miesiącu, ale myślę że ona jest już mało wartościowa dla synka. Proszę o poradę. Dziękuję i pozdrawiam.

Dziecko w tym wieku może się odżywiać zupełnie normalnie - oczywiście porcje i częstotliwość powinny być odpowiednio zmodyfikowane, ale produkty mogą być takie same jak w diecie dorosłego człowieka przy właściwym, zdrowym modelu odżywiania. Nie ma więc konieczności podawania dziecku produktów dla maluszków, śniadania mogą bazować na zwyczajnych kaszach i płatkach zbożowych - a więc na kaszy mannie (najlepiej z pszenicy orkiszowej), kukurydzianej, jaglanej, jęczmiennej, gryczanej lub na płatkach owsianych, żytnich, jęczmiennych, jaglanych.