Czy pszenica szkodzi?

Podobno mąka pszenna i pieczywo pszenne jest niezdrowe. Ale trudno w piekarniach kupić pieczywo bez zawartości mąki pszennej. Wchodzi w skład każdego chleba: żytniego, razowego, orkiszowego, gryczanego, kukurydzianego itp, Jak to jest z ta pszenicą? Szkodzi czy nie?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

jeżeli nia ma Pan nietolerancji na gluten pieczywo pszenne czy mieszane jest bezpieczne. Pszenica nie szkodzi ( z wyjatkiem nietolerancji pokarmowych).

Pozdrawiam serdecznie