Jaka może być przyczyna nadwrażliwości zęba?

Co może być przyczyną nadwrażliwości zęba? ( dolna siódemka) Mam założony aparat stały dolny i górny łuk. Pierścień mam na dolnej szóstce a dziś zauwazyłam nadwrazliwość na zimne napoje. Na ciepłe wcale, na gorące delokatnie. Podczas jedzenia ząb nie boli. Obecnie przebywam za granicą a wizytę mam umówioną za 2 tygodnie. Czy to może uznaczać że ząb obumiera? Dodam że jest wyleczeony standardowo, wypełnienie światłoutwardzalne, gołym okiem nic się nie dzieje. Czy może być to próchnica mdzy pierśc

Witam,
bez dokładnego badania klinicznego w gabinecie, ewentualnie razem z wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego, trudno jednoznacznie stwierdzić, co się dzieje.
Możliwości jest kilka.
Może rozwijać się próchnica w okolicy pierścieni lub w każdym innym miejscu, nawet sięgająca głęboko próchnica. Może występuje tu nadwrażliwość z powodu ubytku przy dziąśle, obniżonego dziąsła.
Wskazana będzie kontrola tych dolegliwości w gabinecie stomatologicznym.
Pozdrawiam serdecznie