Jaka może być przyczyna tego bólu podbrzusza u 55-latki?

Witam .Nie wiem od czego zacząć bo jest trochę tego od X czasu mam problemy z kręgosłupem ale pytanie które chce zadać dotyczy obecnej choroby jestem po operacji biodra całkowita wymiana operacja była 28 grudnia także trochę czasu już upłynęło miałam już rehabilitację na oddziale 21 dni wszystko szło ku dobremu ale od kilku dni mam bole nog szczególnie tej od operacji biodra i bóle podbrzusza cwicze jeszcze w domu martwią mnie te bole najb podbrzusza czy to może być efekt ćwiczeń a może i leków przeciwbólowych które czasami biorę skudexa i portram

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje wiele możliwych przyczyn dolegliwości bólowych podbrzusza. Bóle podbrzusza mogą pojawiać się zarówno z powodu wykonywanych ćwiczeń (jeśli są wykonywane nieumiejętnie bądź nieregularnie), a także może to być jeden ze skutków ubocznych leków przeciwbólowych. Wspomina jednak Pani, iż leki przeciwbólowe przyjmowane są sporadycznie, więc raczej nie powinny one doprowadzić do takich dolegliwości.

Zachęcamy Panią do wizyty u lekarza rodzinnego. Proszę opowiedzieć mu zarówno o dolegliwościach bólowych podbrzusza, jak i nogi. Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oraz ewentualnym wdrożeniu diagnostyki będzie można powiedzieć coś więcej. Wskazana jest również kontrola u ortopedy, który zweryfikuje, czy ból nogi może mieć związek z operacją biodra.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-bol-kolana-po-operacji-biodra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-powodem-bolu-przy-chodzeniu-u-osoby-po-operacji-biodra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-postepowac-po-operacji-biodra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.